راهنمای سفر به سوئیس

راهنمای سفر به سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای اروپایی پیشرفته است که جز گران ترین کشورها برای مسافرت و گردشگری محسوب می شود. این کشور دارای 26 بخش است که در سوئیس به این بخش ها کانتون گفته می شود که 17 کانتون آن به زبان آلمانی و 4 کانتون آن به زبان فرانسوی با یکدیگر صحبت می کنند. این کشور با جمعیت 8.5 میلیون نفر یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان است که مردمان آن در سطح بالای امکانات رفاهی آموزشی تفریحی درمانی قرار دارند که همین امر باعث شده سن امید به زندگی در این کشور اروپایی بالا است. این کشور با این که یکی از گران ترین کشورهای گردشگری است اما جاذبه های تاریخی و طبیعی فوق العاده این کشور سالانه گردشگران زیادی را به این کشور جذب می کند که ما در این مطلب سعی بر این داریم که شما را با این کشور اروپایی آشنا کنیم.


چه پولی همراه خود داشته باشیم؟

برای سفر به هر کشور باید اطلاعاتی از واحد پولی آن کشور داشته باشید و پول خود را تبدیل به واحد پولی کشور مقصد بکنید. واحد پولی کشور سوئیس فرانک است که با نماد CHF نمایش می دهند. بهتر است برای سفر به این کشور همراه خود یورو همراه داشته باشید و در صرافی هایی که بدون کمیسیون است پول خود را تبدیل به فرانک کنید هم چنین در برخی مغاره ها و فروشگاه های بزرگ کشور سوئیس یورو را قبول می کنند اما با نرخ کمتری محاسبه می کنند.


بهترین زمان برای سفر به سوئیس

 نمی توان به طور کلی این سوال را پاسخ داد که بهترین زمان برای سفر به سوئیس چه زمانی است چون بسیاری از افراد آب و هوای گرم و آفتابی را برای سفر به سوئیس ترجیح می دهند و برخی نیز ترجیح می دهند روزهای بارانی و برفی این کشور و شهرهای مختلف آن را تماشا کنند. بر همین اساس بهترین زمان سفر به این کشور بستگی به نظر خود افراد دارد. اما بهترین زمان برای سفر به این کشور تابستان ها است زیرا کشور سوئیس کشوری کوهستانی است و در فصل های تابستانی روزهای گرم و معتدل و مرطوبی دارد. در این فصل بیشترین تردد توریست و گردشگران را می توان در کشور سوئیس مشاهده کرد.


حمل و نقل عمومی

سوئیس یکی از کشورهای پیشرفته و گردشگری است که حمل و نقل عمومی در همه شهرهای آن وجود دارد و شما می توانید با استفاده از اتوبوس ، تاکسی ، تراموا و خطوط مترو در درون شهر و بین شهرهای این کشور تردد داشته باشید. هم چنین می توانید در این کشور با ارائه مدارک معتبر خود ماشین اجاره کنید.


هزینه اقامت در سوئیس

با توجه به این که سوئیس کشوری توریستی است هتل های متعددی را برای پذیرش گردشگران به خود فراهم نموده است که شما با توجه به بودجه مالی خود می توانید هتل اقامتی خود را انتخاب کنید که هزینه های آن به طور میانگین از 150 تا 500 فرانک متغیر است و از هتل های معروف این کشور می توان به هتل وایت پاد ، هتل چاتوا گوش و هتل پالاس لوتسرن اشاره کرد.و اگر به دنبال کاهش هزینه های خود هستید می توانید در خوابگاه های هاستل این کشور با پرداخت 50تا 100 فرانک اقامت داشته باشید.هزینه غذا و رستوران در سوئیس

هزینه ای که شما برای غذا در رستوران های سوئیس باید پرداخت کنید بسیار گران است و این رستوران ها اغلب با منوهای گران قیمت به گردشگران سرویس می دهند که به طور میانگین برای پرداخت یک وعده غذا در رستوران های سوئیس باید 20 الی 40 فرانک پرداخت کنید و اگر به فکره صرفه جویی در هزینه های مالی خود هستید بهترین راه صرف غذا در کافه های این کشور است که به طور میانگین باید هزینه 9 الی 15 فرانک را پرداخت کنید.