راهنمای سفر به کشور سوئد

راهنمای سفر به کشور سوئد

راهنمای سفر به کشور سوئد:

کشور سوئد در قاره ی اروپا قرار دارد و فنلاند، نروژ و دانمارک، جزو همسایگان آن می باشند.

 از آنجایی که سوئد  یک کشور تشریفاتی می باشد، بنابراین هزینه بالایی برای سفر به آن لازم است و نمی توانید هتل  و اقامت گاهی ارزان در این کشور پیدا کنید.

لازم است تا قبل از سفر به این کشور، اطلاعاتی راجب جاذبه ها، رستوران ها، آداب و رسوم و مواردی از این قبیل کسب نمایید. بنابراین در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید.

اطلاعات کلی کشور سوئد     

مردم سوئد به زبان سوئدی صحبت می‌کنند و واحد پول رسمی آنها کرون می‌باشد. ساعت رسمی کشور سوئد، یک ساعت و نیم عقب تر از تهران می باشد.

فرودگاه های کشور سوئد:

۱)فرودگاه استکهلم اسکاوستا

۲)فرودگاه استکهلم واستراس

۳)فرودگاه استکهلم آرلاندا

۴)فرودگاه گتهنبورگ لاندوتر

۵) فرودگاه گاتنبرگ ستی

آب و هوای کشور سوئد:

   بهترین زمان برای سفر به سوئد، فصل بهار و تابستان است‌. چون آب و هوای  پایتخت سوئد(استکهلم) در فصل زمستان سرد است اما تابستان های خنکی در این شهر وجود دارد. اما اگر فصل زمستان را برای سفر انتخاب کردید، لباس گرم همراه خود ببرید.

آداب و رسوم مردم سوئد:  

   مردم کشور سوئد، علاقه ی زیادی به نوشیدن قهوه دارند. به صورتی که بعد از تمام وعده های غذایی اصلی، قهوه می نوشند و لحظاتی را در کنار دوستان و همکاران خود می گذرانند.

 یکی دیگر از رسوم مردم سوئد که خیلی روی آن حساس هستند، وارد نشدن به خانه با کفش است. اگر توسط یک سوئدی به خانه اش دعوت شدید، حواستان باشد که با کفش وارد خانه اش نشوید. 

هزینه اقامت در کشورسوئد:

هزینه ی اقامت در هتل ها و هاستل های کشور سوئد بالاست. پس خیال پیدا کردن هتل ارزان قیمت را از سرتان بیرون کنید.

  با توجه به بالا بودن قیمت ها، هتل ها دارای کیفیت مناسبی هستند و امکانات خوبی را به گردشگران ارائه می دهند.

هزینه ی خورد و خوراک در سوئد:   

در ادامه ی مقاله، به قیمت غذاها در کشور سوئد اشاره می کنیم. 

هزینه ی صرف یک وعده غذا در یک رستوران متوسط، سه برابر رستوران ارزان قیمت است. به طوری که هر یک نفری که در رستوران متوسط غذا بخورد، باید ۳۰۰ کرون بپردازد. در حالی که در رستوران ارزان قیمت ۱۰۰ کرون پرداخت می شود. قاعدتا این هزینه ها برای خانواده های  دو نفره  بیشتر است.

اگر نمی خواهید هزینه ی زیادی پرداخت کنید، می توانید از منوهای مک دونالد استفاده کنید. قیمت آن ها خیلی مناسب تر است و برای هر نفر ۷۵ کرون در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که قیمت یک بطری آب معدنی ۱۶ کرون و همچنین یک فنجان قهوه، ۳۴ کرون می باشد.


هزینه حمل و نقل در کشور سوئد:

هزینه ی  بلیط تک سفره ۳۰ کرون و  بلیط ماهانه حمل و نقل ۸۰۰ کرون می باشد. همچنین قیمت یک لیتر بنزین در این کشور، ۱۴ کرون می باشد.

 در صورتی که از تاکسی استفاده کنید، ۴۹ کرون به صورت ثابت از شما دریافت می شود. اما به ازای هر یک کیلومتری که طی کنید ۱۵ کرون و در صورتی که تاکسی را منتظر بگذارید ۵۱۵ کرون به کرایه ی شما اضافه می گردد.

بایدها و نبایدها در کشور سوئد: 

۱)از آنجایی که مردم سوئد در مقابل مست ها واکنش نشان می دهند، بهتر است مراقب باشید و حد المکان از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.

 ۲) اگر به چیزی احتیاج دارید، خرید خود را تا ساعت ۵ بعد از ظهر انجام دهید. چون بعد از این ساعت، هیچ فروشگاهی در سوئد باز نیست.   ۳) پاکت خود را بعد از خرید دور نیندارید. چون می توانید در خرید های بعدی از آن استفاده کنید. این کشور به دلیل تشویق مردم به نگهداری پاکت های پلاستیکی و کاغذی، کمی پول از آن ها می گیرد.