راهنمای سفر به روسیه

راهنمای سفر به روسیه


روسیه پهناورترین کشور جهان که به داشتن سرزمین های یخی و آسمانی همیشه آبی معروف است. به دلیل وسعت زیاد این کشور در گوشه گوشه این کشور تنوع آداب رسوم و فرهنگ های مختلفی به چشم می خورد. این کشور به پایتختی مسکو که یکی از توریستی ترین شهرهای جهان است در همسایگی کشور ما قرار دارد که آن را تبدیل به سفری تقریبا با هزینه های کم برای ما تبدیل کرده است علاوه بر آن در این کشور با هر سلیقه‌ و طرز فکری جاذبه‌ای مناسب خودتان پیدا می‌کنید و از آن لذت می‌برید از جاذبه های طبیعی یا افرادی که به جاذبه های فرهنگی هنری تاریخی علاقه دارند. بر همین اساس ما در این مطلب سعی بر این داریم که شما را هر چه بیشتر با این کشور پهناور و توریستی آشنا کنیم.چه پولی همراه خود داشته باشیم؟

برای سفر به هر کشور باید اطلاعاتی از واحد پولی آن کشور داشته باشید و پول خود را تبدیل به واحد پولی کشور مقصد بکنید. واحد پولی کشور روسیه روبل است که به صورتp  یا py6 نمایش می دهند. بهتر است برای سفر به این کشور همراه خود دلار یا یورو همراه داشته باشید و در صرافی هایی که بدون کمیسیون است پول خود را تبدیل به روبل کنید. حتی در این کشور می توانید در برخی دستگاه های خودپرداز هم برای تبدیل پول خود اقدام کنید اما باید به زبان روسی مسلط باشید.بهترین زمان برای سفر به روسیه؟

روسیه به دلیل پهناور بودن و وسعت زیادش نمی توان آب هوای منسجم و دقیقی را برایش تعریف کرد اما می توان گفت که این کشور تابستان های گرم و معتدل و زمستان های بسیار سرد و برفی را دارد که اگر شما به دنبال تماشای طبیعت و جاذبه های بکر این کشور هستید بهترین زمان برای سفر به این کشور تابستان است و فصل زمستان هم علاقه مندان خودش را دارد که برای  تماشای مناظر زیبای برفی و تفریحات و ورزش های زمستانی به این کشور سفر می کنند.
اقامت در روسیه

با توجه به این که روسیه کشوری توریستی است هتل های متعددی را برای پذیرش گردشگران به خود فراهم نموده است که شما با توجه به بودجه مالی خود می توانید هتل اقامتی خود را انتخاب کنید که هزینه های آن به طور میانگین 2 هزار تا 5 هزار روبل است و از هتل های معروف این کشور می توان به هتل مسکو و سنت پترزبورگ و سارانسک اشاره کرد. اگر به دنبال کاهش هزینه های خود  هستید می توانید در خوابگاه های هاستل این کشور با پرداخت 700 تا 800 روبل اقامت داشته باشید.


غذا در روسیه

به دلیل وسعت زیاد این کشور و وجود آداب رسوم و فرهنگ های مختلف در داخل کشور و تاثیرات بسزایی که کشورهای همسایه در صنعت آشپزی و غذا بر این کشور گذاشته اند غذاهای این کشور ترکیبی از سبک‌ها و سنت‌های گوناگون است و فرهنگ غذا در این کشور برگرفته از قاره‌های اروپا، خاورمیانه و مرکز آسیا است. اگر قصد صرف غذاهای روسی و سنتی این کشور را در رستوران های این کشور دارید باید هزیبنه ای بالغ بر 500 تا 2000 روبل را پرداخت کنید و اگر به فکره کاهش هزینه ها در سفر هستید می توانید در سطح شهر به دنبال غذاهای خیابانی باشید که قیمت این غذاها بسیار ناچیز بوده و همچنین زمان کمتری برای تهیه شدن آن صرف می‌کنید. و از رستوران های مطرح این کشور می توان به چهار رستوران ال اروپا، مالابار، Bobby Dazzler و Mordovskoye Podvorye اشاره کرد.حمل نقل عمومی در روسیه

روسیه کشوری پیشرفته و مدرن است و به این دلیل که کشوری توریستی و پرتردد است دارای بهترین سیستم حمل نقل عمومی در دنیا است که گردشگران با ارائه پاسپورت به باجه های معتبر با خرید بلیط برای استفاده از مترو و قطار می توانند اقدام کنند زیرا آب هوای روسیه در اکثر روزها سرد و غیر قابل تحمل است و نمی توان بدون وسیله نقلیه تردد داشت و اگر قصد سفر با خودرو شخصی خود به این کشور را داشتید داشتن گواهی نامه بین المللی با ترجمه مجاز الزامیست و باید پاسپورت و ویزا شماره و اسناد مالکیت خودرو و مجوزی که هنگام ورود به کشور به علاوه ی مدارک بیمه را همراه داشته باشند .